Ander foto online

Deelnemers niet afgeschrikt door de hitte op MT400 Venlo

Onder meer Bart Theelen en Petra van den Akker-Wessels gingen er met een titel vandoor op het MT400-toernooi in Venlo, waar vanaf woensdag een tropenrooster gold.

Met veel banaantjes en vooral heel veel water langs en op de baan zorgde toernooidirecteur Astrid van Oosterhout ervoor dat de spelers goed verzorgd werden en niet oververhit raakten. Al komt dat laatste toch vrijwel nooit voor op het fraaie tennispark in het noorden van Limburg, waar het de deelnemers naar de zin wordt gemaakt en waar een gemoedelijke sfeer de boventoon voert.

De hitte zorgde wel voor de nodige aanpassingen. Zo werd er vanaf woensdag alleen in de ochtend en de avond gespeeld. “Er waren wel een paar spelers die uit voorzorg een walk-over gaven, maar tijdens wedstrijden is er niks gebeurd wat dat aangaat. Er hoefde niemand van de baan. Het werden voor ons wel lange dagen op deze manier”, zegt Van Oosterhout.

Om de wedstrijden niet te lang te laten duren werd de hele week een supertiebreak als beslissende set gehanteerd. Dat wil zeggen: een tiebreak tot tien punten in plaats van een complete set. “De ITF had voorgesteld om met verkorte wedstrijden te spelen. Dus: sets tot en met vier in plaats van zes. Maar dat moest dan wel het hele toernooi, en daarvoor gaan mensen niet twee uur in de auto zitten”, vermoedt Van Oosterhout, die dus koos voor een tussenoplossing.

Japan/Chili

Ruim 80 spelers uit zeventien verschillende landen kwamen afgelopen week in actie op de banen van TPC Venlo. Spelers die veelal uit Duitsland, Nederland en België kwamen, maar ook uit Japan en Chili. “Die man uit Chili ging hier op vakantie en had dit toernooi uitgezocht om aan mee te doen. Hij dubbelde met die Japanner, Dat was erg leuk om te zien”, aldus Van Oosterhout, die kort voor de start het deelnemersaantal enorm zag oplopen. “In de laatste drie, vier dagen is het verdubbeld. Van 40 naar ruim 80. Geen idee wat daar de reden van was. Spelers werden in ieder geval niet afgeschrikt door de hitte.”

Goede generale

Op de slotdag was het onder meer Bart Theelen die de titel veroverde in het herenenkelspel 55+ en hij was daarmee één van de Nederlanders die een titel grepen op het MT400-toernooi.

Voor de Limburger was het een goede generale op de WK 50, 55 in Rome, die aanstaande zondag van start gaat. Niet alleen qua wedstrijdritme, maar ook wat betreft de weersomstandigheden.

Op zaterdag speelden Carole de Bruin en Petra van den Akker-Wessels tegen elkaar voor de titel in het damesenkelspel 60+. Net als vorig jaar won laatstgenoemde in straight sets. De 61-jarige Van den Akker-Wessels klopte De Bruin (64) met 6-2, 6-1 en pakte daarmee net als vorig jaar de titel in Venlo.

Historie

Het was de achtste keer dat het toernooi, in 2016 begonnen bij de Roermondse TC, plaatsvond bij TPC Venlo, door oud-toernooidirecteur John Vievermans bestempeld als het mooiste tennispark van Limburg. Het evenement klom al snel in status van 'grade 5' tot 'grade 3', tegenwoordig MT400. Daarvan zijn er nu vier in Nederland, alleen de MT700 Amsterdam staat hoger op de ladder.

Het toernooi in Venlo was de eerste van een serie van zes Masters Tour-toernooien op Nederlandse bodem. Die reeks wordt besloten met de Nationale Kampioenschappen Senioren 35+ (22-30 augustus). Klik hier voor de toernooikalender.