Rita Chi

Meisjes 14 overtuigend naar finale Winter Cups in Tsjechië

Daphne Franssen, Rita Chi en Dianne Franssen hebben de finale bereikt van de Winter Cups voor meisjes tot en met 14 jaar. Het team onder leiding van Jochem Mol won overtuigend van leeftijdsgenoten uit Litouwen en Hongarije.

Daphne en Rita waren in Liepaja, Litouwen, oppermachtig in hun enkelspelen. In het openingsduel tegen thuisland Litouwen wonnen zij allebei hun enkelspel met 6-1, 6-0. De zusjes Daphne en Dianne Franssen maakten er in het dubbelspel (6-4, 6-2) 3-0 van.

Tegen Hongarije was de buit ook al binnen na twee dikke zeges in het enkelspel. Daphne klopt Laura Szimandel met 6-2, 6-1 en opvallend genoeg won Rita (FOTO) ook met deze cijfers van Gabriella Kaminszka. De Hongaren redden de eer met winst in het dubbelspel.

Nederland speelt nog tegen Oekraïne of Italië, maar is net als de volgende tegenstander al zeker van de eindronde in Hradec Kralove, Tsjechië, van 19 tot en met 21 februari. De Winter Cups, het Europese juniorentoernooi voor landenteams, bestaat uit twee fases. Er zijn vier regionale voorronde en per voorronde plaatsen twee teams zich voor de eindronde.

De drie andere Nederlandse teams die deze week in actie kwamen slaagden er niet in de finaleronde te bereiken.

De jongens 14 moesten in Pornic, Frankrijk, hun meerdere erkennen in België. Nadat de formatie van coach Ronald Wind met 3-0 van Israël had gewonnen, werd het 1-2 tegen België. Na de enkelspelen met winst voor Valentijn Roodenburg en verlies voor Rafael Fennis stond het 1-1 waarna het dubbelspel een prooi werd voor onze zuiderburen. Thijmen Engelaan en Valentijn Roodenburg gingen met 6-3, 7-5 onderuit tegen Sem Sarrazijn en Noah Eputa Asembwa. In de laatste wedstrijd werd Denemarken met 3-0 opzij gezet.

Vorig jaar haalde Valentijn samen met Laurens Drijver en Koen Ceelaert nog wel de finaleronde, waar het jongens 14-team knap derde werd.

Duitsland verslaat Nederland in Asten

Laurens deed dit keer mee bij de jongens 16, die een thuiswedstrijd speelden. In Asten was Duitsland echter te sterk voor het team onder leiding van Martijn Voorbraak. In de Brabantse tennishal werd nog wel gewonnen van Luxemburg met 3-0 maar daarna met dezelfde cijfers verloren van Duitsland. Laurens Drijver en Stan Put gingen in spannende duels onderuit. Stan met 6-4, 7-6 (5) tegen Miko Koeppen en Laurens met 6-4, 7-6 (6) tegen Johann Nagel-Heyer. Laurens en Ivan van Ruiten verloren het dubbelspel met 12-10 in de wedstrijdtiebreak.

Doek valt gelijk op Cyprus

Voor de meisjes 16, die in actie kwamen in Limassol op Cyprus, viel het doek gelijk door een 3-0 nederlaag tegen Italië. Captain Daniel Fennis zag dochter Pippa verliezen van Sofia Ferraris met 6-3, 6-3 en Mila van der Lecq met 7-5, 6-2 van Camilla Olga Castracani. Lilly van den Dongen en Mila van der Lecq verloren ook het dubbelspel. Hierna volgden een 2-1 zege over Oostenrijk en een 2-1 nederlaag tegen Griekenland.

Klik hier voor speelschema's en uitslagen van de Tennis Europe Winter Cups. 

AFBEELDING: Rita Chi in actie op de NOJK.