De Nederlandse meiden hebben in de Winter Cups voor speelsters tot en met 14 jaar een mooie vijfde plaats behaald, maar de gemiste wedstrijdpunten in het eerste optreden tegen Groot-Brittannië blijven knagen.
Team-captain Jochem Mol spreekt van gemengde gevoelens na de finaleronde van de Tennis Europe Winter Cups, het Europese landentoernooi voor junioren. Nederland had zich hiervoor geplaatst aan het begin van deze maand tijdens een voorronde in Letland en met hetzelfde drietal (Rita Chi, Daphne Franssen en Dianne Franssen) trad het aan voor de finale in het Tsjechische Hradec Kralove.
In een hal met drie ietwat trage hardcourtbanen stond het in de eerste ontmoeting, tegen Groot-Brittannië, na twee enkelspelen gelijk en moest het dubbelspel de beslissing brengen. Rita Chi en Daphne Franssen, die ook de enkelspelen voor hun rekening hadden genomen, leken op weg naar de winst bij een stand van 6-2, 5-1. Er kwamen zelfs wedstrijdpunten, drie in totaal, en met name aan die op 5-3 denkt Mol nog even terug. “We pakten daar een volley uit de lucht die dik uit zou gaan. We verloren vervolgens de tiebreak van de tweede set en de supertiebreak. Dat was een heel goed leermoment. We stonden heel goed te spelen, maar na die gemiste matchpoints bleek het wel breekbaar en zakten we ver terug", aldus Mol over het met 2-6, 7-6 (4), 10-5 verloren dubbelspel.
"Het was pijnlijk dat we deze verloren, maar de meiden hebben zich hier knap van hersteld”, zegt hij over het vervolg van het toernooi. Hierin won Nederland van Tsjechië (2-1) en Zweden (3-0) en eindigde het als vijfde.
In deze duels trad Dianne Franssen (geboren in 2013) twee keer aan in het enkelspel. Het jongere zusje van Daphne is pas eerstejaars in deze leeftijdscategorie, maar won beide duels heel knap in 'straight sets'. Rita Chi had iets meer last van de spanning die deze gelegenheid met zich meebracht. Zij is op de 22ste plaats de hoogst genoteerde landgenote op de Tennis Europe 14-ranking, maar speelde niet haar beste tennis. “Zij stond heel goed te trainen, maar in de wedstrijden was het minder. Zij moet leren te spelen om te winnen, in plaats van om niet te verliezen.”
Al met al kijkt Mol terug op een geslaagd toernooi. "We hebben het goed gedaan, veel geleerd. Het zijn weer betere speelsters geworden en daar doen we het voor."
Met Amjoy-kwartet op pad
Het was een speciale trip voor Mol, die wel eerder namens de KNLTB op pad is geweest met jeugdspelers maar nog niet eerder met drie van Amjoy, waar hij in het dagelijks leven werkt. “Zij trainen alle drie bij Amjoy en het was wel heel gaaf om namens Nederland met deze meiden op pad te gaan”, aldus de tennistrainer, die van dinsdag tot en met zondag met de meiden op locatie was. Samen met Dianne Franssen reisde hij zondag terug naar Nederland terwijl Daphne Franssen en Rita Chi net zoals veel andere deelneemsters van de Winter Cups vertrokken naar Zweden voor het volgende toernooi. Het toernooi in de Royal Tennis Hall van Stockholm is van de Super Category en dat houdt in dat een groot deel van de beste speelsters tot en met 14 jaar hier aan de start staat.
Klik hier voor meer informatie en alle uitslagen van de Tennis Europe Winter Cups.
AFBEELDING BOVEN: Vlnr: Jochem Mol, Rita Chi, Dianne Franssen en Daphne Franssen. Credits: Burak Gölge/Tennis Europe.