Terwijl de wereldsterren deze week het publiek en zichzelf vermaken tijdens de gemengddubbel op de US Open, strijden de spelers en speelsters buiten de top100 voor een felbegeerd ticket in het hoofdschema van het laatste Grand Slamtoernooi.
Maar liefst vijf landgenoten komen in actie in het kwalificatietoernooi, waarbij Eva Vedder het opvallendste affiche siert. Zij treft namelijk voormalig US Openkampioene Bianca Andreescu. De 26-jarige Canadese won in 2019 het Grand Slamtoernooi in New York.
De voormalig nummer vier van de wereld kende veel blessureperikelen en is mede daardoor afgezakt naar de 186ste positie op de wereldranglijst. Vedder kende een goede zomer en bereikte in juli haar hoogste ranking van 178. In New York gaat ze proberen zich voor het eerst te kwalificeren voor het hoofdschema.
Arantxa Rus en Suzan Lamens kwamen wel al eerder uit in het hoofdtoernooi. Om voor de tiende keer deel te nemen moet Rus zich in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi zien te ontdoen van de 19-jarige Servische Teodora Kostovic.
Lamens, die vorig jaar debuteerde, staat tegenover Emerson Jones. De speelster uit Australiƫ is als 18de geplaatst. Mochten Lamens en Rus hun partijen winnen dan kruisen zij de degens in ronde nummer twee.
Anouk Koevermans gaat net als Vedder op jacht naar haar US Opendebuut. Ze ontmoet Carole Monnet uit Frankrijk in de openingsronde.
Bij de mannen is Guy den Ouden de enige deelnemer in de kwalificaties. Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong zijn rechtstreeks geplaatst in het hoofdtoernooi.
De 24-jarige Den Ouden neemt het op tegen Genaro Alberto Olivieri. De vier jaar oudere Argentijn is de nummer 225 van de mondiale ranglijst.
Volg alle wedstrijden live
Op KNLTB TV vind je alle informatie over hoe jij de wedstrijden kunt volgen via Eurosport/HBO Max. Volg alle Nederlanders via @KNLTBtennis op Instagram.
Meer informatie over de US Open vind je hier. Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz zijn de titelhouders.