De loting voor de US Open is traditiegetrouw op de donderdag voordat het laatste Grand Slamtoernooi op zondag van start gaat. Terwijl de laatste rondes in de kwalificaties nog moeten worden afgespeeld, kan het grootse gedeelte van het deelnemersveld zich voorbereiden op hun tegenstander.
Op dit moment strijden Anouk Koevermans en Arantxa Rus nog voor een plek in het hoofdschema. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp kennen hun tegenstander. Jesper de Jong weet dat hij een qualifier treft, maar wie dat wordt is nog afwachten.
Update 21.45 uur: Anouk Koevermans heeft geplaatst voor het hoofdtoernooi door Mariam Blokvadze in de laatste kwalificatieronde te verslaan.
Davis Cupcaptain Paul Haarhuis laat zijn licht schijnen op de loting van de Nederlandse mannen en schat hun kansen in.
Tallon Griekspoor – Ben Shelton (8)
‘Het is duidelijk natuurlijk dat Tallon een heel zware loting heeft met Ben Shelton als tegenstander. De Amerikaan is één van de grote outsiders voor de titel in New York. Het gegeven dat Tallon ook nog herstellende is van zijn buikspierblessure en dan meteen tegen zo’n sterke speler te moeten is een pittige opgave. Tallon zal met zijn beste tennis moeten komen tegen Shelton, terwijl hij drie weken niet heeft gespeeld sinds zijn laatste optreden in Montreal. Een zware opgave, maar aan de andere kant geeft dit hem ook de ruimte om ontspannen te zijn. Binnen die ontspanning kan hij zoeken naar zijn beste spel. Zonder de druk van het moeten.’
Botic van de Zandschulp – Jan Choinski
‘Botic heeft in principe een goede loting met de Brit Jan Choinski. Zeker als je kijkt naar de vorm waarin hij nu steekt. Maar vorig jaar haalde Botic de finale in Winston-Salem en dan is de voorbereidingstijd op de banen van Flushing Meadows beperkt. Toen had hij ook wel een zware loting met Holger Rune. Dit jaar tegen Choinski zal hij zichzelf meer kans geven om deze partij te winnen. Hij is voor mij dan zeker de favoriet. Wellicht dat Mees Röttgering hem nog van wat informatie kan voorzien, want hij won in Winston-Salem nog van hem. Choinski is wel bezig aan een goed seizoen, met zijn debuut in de top100 en directe plaatsing voor een Grand Slam.’
Jesper de Jong – Qualifier
‘Tegen een qualifier loten is in principe wat ranking betreft altijd lekker, maar aan de andere kant heeft je tegenstander wel drie winstpartijen in de benen. Een qualifier staat goed en met vertrouwen te spelen en kan het daardoor ook weer een pittige tegenstander zijn, zoals Grigor Dimitrov of Kei Nishikori. Dat zijn bovendien spelers met veel ervaring en een goed niveau.’
Volg alle wedstrijden live
Op KNLTB TV vind je alle informatie over hoe jij de wedstrijden kunt volgen via Eurosport/HBO Max. Volg alle Nederlanders via @KNLTBtennis op Instagram.
Meer informatie over de US Open vind je hier. Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz zijn de titelhouders.