Met het kwalificatietoernooi van de US Open in volle gang is het voor Ad Luttikhuis afwachten hoe het deelnemersveld van het Siers ITF World Tennis Tournament in Oldenzaal eruit gaat zien. De grote vraag is of Arantxa Rus aan de start verschijnt. “We hebben hoe dan ook een mooi deelnemersveld”, zegt Luttikhuis in aanloop naar het toernooi dat hij 24 jaar geleden voor het eerst organiseerde.
De laatste week van augustus is Oldenzaal opnieuw het decor van internationaal tennis. Op de gravelbanen van OLTC Ready wordt van zondag 24 tot en met zondag 31 augustus het internationale proftoernooi afgewerkt. Met een prijzenpot van 40.000 dollar bij de vrouwen en 30.000 dollar bij de mannen is het uitgegroeid tot één van de grootste toernooien van Nederland.
Toernooidirecteur Luttikhuis beleeft spannende dagen in de aanloop naar het toernooi. Grootste vraag: verschijnt Arantxa Rus in Oldenzaal? De nummer twee van Nederland speelt deze week het kwalificatietoernooi van de US Open in New York. Dat geldt ook titelverdediger Hanne Vandewinkel, de Belgische die vorig jaar indruk maakte in Oldenzaal door in de finale te winnen van Polina Kudermetova.
Wat betreft de Nederlandse vrouwen is verder alleen Lian Tran verzekerd van een plaats in het hoofdschema. Bij de mannen zien we Niels Visker, Stijn Slump, Abel Forger, Elgin Khoeblal, Brian Bozemoj, Alec Deckers en niet te vergeten Max Houkes in het hoofdschema.
Houkes graag geziene gast
Max Houkes is als eerste geplaatst in Oldenzaal. De Drent won het toernooi in 2022, haalde in 2023 de halve finales en vorig jaar de finale. De 23-jarige Houkes komt dus graag bij OLTC Ready en dat gevoel is wederzijds. “Een harde werker en een nette, beleefde jongen. Goed in de omgang en ook met respect voor de organisatie, voor de vrijwilligers”, zegt Luttikhuis, die het toernooi 24 jaren geleden voor het eerst organiseerde.
Dertien jaar na de start in Enschede verhuisde het toernooi naar OLTC Ready in Oldenzaal, dat destijds 90 jaar bestond en dat jubileum wilde opluisteren met een mooi evenement. “Ik speelde daar al met mijn tennisschool Approach, mijn zwager was er voorzitter. De lijntjes waren dus kort. Ze zeiden: we gaan dit oppikken en als het bevalt, kunnen we het vaker doen. De vereniging heeft het toernooi echt omarmd", zegt Luttikhuis, die de vrijwilligers van Ready daarvoor dankbaar is.
"Zonder vrijwilligers is het niet te doen. Als je overal mensen voor moet inhuren,,,,,We hebben veel side-events, willen het park mooi aankleden. Een stuk of 40 mensen zijn daar elk jaar druk mee." Luttikhuis heeft veel ervaring op dit gebied aangezien hij naast het proftoernooi in Oldenzaal ook al jaren meerdere (internationale) juniorentoernooien organiseert. Toch is dat niet te vergelijken met wat er bij een proftoernooi komt kijken. "De aankleding van het park, de faciliteiten die je moet bieden zoals catering voor zowel spelers als gasten, de reclame-uitingen die aan voorwaarden moeten voldoen. We hebben een spelershotel en van daaruit een shuttle-service. De chauffeurs zijn vrijwilligers. Dit lukt alleen met een geolied team."
Groei in prijzengeld
'Oldenzaal' is in die tijd uitgegroeid van een 10,000 dollar-toernooi naar een toernooi met 30,000 dollar aan prijzengeld voor mannen en 40,000 dollar voor vrouwen. Daarmee is het na de Libéma Open en de BICT Groep ITF The Hague het toernooi met de grootste prijzenpot voor vrouwen in Nederland. Verder groeien behoort niet tot de ambities van Luttikhuis.
Klik hier voor meer over het vrouwentoernooi en hier voor meer over het mannentoernooi.
Kijk live mee
De wedstrijden op Park Kalheupink in Oldenzaal zijn de hele week te volgen via de livestream op KNLTB TV.