MLTC Middelburg avondlicht

Wens om door te groeien blijft bestaan voor MT200 Middelburg

Na vier edities in vier verschillende weken zit Marc Felius nu goed met het MT200-toernooi van Middelburg in de tweede week van juli. De zoektocht naar meer deelnemers blijft echter doorgaan.

“We hebben vorig jaar besloten om deze week aan te houden”, zegt Felius in aanloop naar het toernooi in de Zeeuwse hoofdstad. “Je moet een keer een keuze maken daarin. Dat is duidelijker voor de spelers. We hebben de datum nu ook tijdig bekend gemaakt naar buiten toe. Hopelijk kan het gaan groeien, maar het heeft nog niet echt een positief effect op de aantallen”, zegt Felius, die op zo'n 50 deelnemers hoopt te komen voor volgende week.

“Waar dat aan ligt, weet ik niet. Aan de afstand wellicht, je zit hier toch in een uithoek van Nederland. De Duitse competitie is gaande, dat kan een rol spelen. Het is moeilijk, maar we willen wel richting de 100 deelnemers om door te kunnen groeien naar een MT400. We blijven het proberen.”

De wens om door te groeien bestaat al langer bij de organisatie, die vijf jaar geleden op de onderste trede van de internationale kalender begon met het ITF Masters Tour-toernooi. Vanwege corona werd de vuurdoop een jaar uitgesteld, maar de eerste editie in 2021 viel zo goed in de smaak dat promotie meteen een feit was. Een volgende stap blijft nog uit, vooral vanwege dat deelnemersaantal. Met de kwaliteit van het toernooi zit het namelijk wel goed. Dat blijkt uit de Tournament Recognition Award die de organisatie kreeg van de ITF.

Erkenning

Het doel van dit programma is om toernooien te motiveren en te belonen voor hun inzet en kwaliteit, met als uiteindelijk doel de algehele toernooi-ervaring voor spelers, begeleiders en officials te verbeteren. Alleen toernooien die aantoonbaar voldoen aan de standaarden van de ITF worden erkend. Ook het MT400-toernooi in Nijmegen kreeg deze erkenning, zichtbaar aan een ster bij het toernooi op de internationale kalender. De erkenning wordt gegeven op basis van evaluatierapporten die door spelers, speelsters en officials worden ingevuld.

Flexibiliteit

“Ik denk dat spelers de flexibiliteit waarderen. We proberen altijd te voldoen aan verzoeken van spelers. Dat lukt niet altijd, maar we nemen het altijd in overweging. Verder hebben we een fijne locatie; mooi park, vier gravelbanen en spelers kunnen echte maaltijden nuttigen. We hebben een goede cateringservice en dat wordt, met name in het Masters-circuit, erg gewaardeerd. De klik met de mannen aan de wedstrijdtafel is ook goed”, aldus Felius, die net als in eerdere jaren een gratis sportfysio en bespanservice faciliteert. Zaken die erg worden gewaardeerd door de deelnemers, waar Felius zelf ook weer toebehoort. Of hij zijn titel verdedigt in het enkelspel is de vraag, aangezien hij rondloopt met een liesbreuk. “Ik kan wel tennissen, maar niet pijnvrij. Ik denk dat ik alleen ga dubbelen”, aldus de man die eerder dit jaar namens Nederland meedeed aan de WK 30-45.

Het toernooi op de gravelbanen van MLTC, waar van 2010 tot en met 2017 Challenger Zeeland werd gespeeld, begint volgende week dinsdag of woensdag, afhankelijk van het aantal deelnemers. Het toernooi is onderdeel van een reeks ITF Masters Tour-toernooien op Nederlandse bodem. Na Middelburg volgen Hoofddorp, Amstelveen, Breda en uiteindelijk de NKS 35+ (18-24 augustus).

Klik hier voor meer over de MT200 Middelburg.