Roland Garros en US Open langer bij Eurosport
Maandag, 30 januari 2012 09:52
De Eurosport Groep heeft haar samenwerking met de organisatoren van de Grand Slam-tennistoernooien Roland Garros en US Open verlengd. Op basis hiervan is Roland Garros tot en met 2014 op Eurosport en Eurosport 2 te zien en de US Open tot en met 2017.
Voor beide internationale tennisevenementen heeft de hernieuwde overeenkomst betrekking op de live-rechten op elk platform. De Grand Slam-toernooien zullen, net als dat op dit moment al het geval is, niet alleen te zien zijn op televisie, maar ook - via Eurosport’s online streaming service de Eurosport Player - op PC’s, tablets en smartphones.
De Eurosport Groep heeft in de loop der jaren een langdurige en intensieve zakelijk-sportieve relatie met de Franse en Amerikaanse tennisbonden FFT en USTA opgebouwd. Het enorme bereik van haar zenders (Eurosport is te zien in 59 landen en Eurosport 2 in 47 landen) en hun uitzonderlijk hoge beeldkwaliteit, maken de Eurosport Groep voor hen tot een logische keuze.
Danny Menken, Managing Director van Eurosport Benelux: "We zijn erg blij met de verlenging van deze partnerships, want het zijn voor ons erg belangrijke rechten. Roland Garros en de US Open zijn eersteklas evenementen, die we niet voor niets al sinds jaar en dag uitzenden. We trekken er veel kijkers mee en de sport leent zich uitstekend voor onze multiscreen benadering."
Met de nieuwe overeenkomsten heeft de Eurosport Groep zich voor de lange termijn verzekerd van de uitzendrechten van internationaal tennis van het hoogste niveau. Ook met de Australian Open kwam zij immers al een verlenging overeen. Samen met haar WTA- en ATP-aanbod, bestaat het tennispakket van Eurosport en Eurosport 2 hiermee uit zo’n 1200 uur aan live toptennis.